Historie hotelu

Hotel GOLFI Poděbrady - historické foto

Historie našeho hotelu sahá do období první republiky a souvisí s rozvojem lázeňství v našem městě.

Původní hotel s názvem HOTEL SPORT si nechal postavit v roce 1934 tehdy známý poděbradský podnikatel František Pek, který se věnoval oboru stavebnictví a těžbě písku. Písek se tehdy těžil z Labe v místech dnešního občerstvení "U Lupiče" naproti našemu hotelu. Hotel ve své době poskytoval ubytování hostům převážně v letním období, svou oblibu si získal díky poloze v blízkosti centra města a tehdejší plovárně (na řece Labe). Návrhy projektu hotelu zpracoval architekt František Pek.

Během války zde byly ubytovány německé děti (Hitlerjugend). František Pek umírá a novým majitelem se stává jeho syn Václav Pek, který byl později vězněn v koncentračním táboře Dachau, kde po osvobození tábora zemřel na epidemii tyfu. Po válce se hotelu ujal druhý syn František Pek ml. toho času ředitel Spořitelny v Poděbradech. V roce 1949 byl hotel znárodněn ministerstvem zdravotnictví a dále využíván jako internát pro studenty střední zemědělské školy. V roce 1991 byl majetek navrácen původním majitelům a po krátké době navázal hotel pod novým jménem HOTEL GOLFI na svou dávnou tradici.

Komorní a velmi osobní atmosféru našeho hotelu dokreslují fotografie rodiny bývalých majitelů z roku 1934 – 1938.

S lázeňským městem Poděbrady se pojí motto: „Na srdce jsou Poděbrady“ a my budeme velice rádi, pokud se náš hotel stane takovou Vaší srdeční záležitostí.

hotel Central Park Poděbrady