Historie hotelu - Hotel Golfi Poděbrady, ubytování, restaurace, masáže, golf, wellness, lázně

přeskočit navigaci

 
Hotel Golfi Poděbrady, ubytování, restaurace, masáže, golf, wellnes

Kontakt

Hotel GOLFI
Na Kopečku 595, 290 01 Poděbrady, Česká republika

Tel: 325 615 073, 325 613 263
E-mail: hotel@hotelgolfi.cz

Kontaktujte nás

Obsah:

Historie hotelu

Historie našeho hotelu sahá do období první republiky a souvisí s rozvojem lázeňství v našem městě.

Hotel GOLFI Poděbrady - historické foto

Původní hotel s názvem HOTEL SPORT si nechal postavit v roce 1934 tehdy známý poděbradský podnikatel František Pek, který se věnoval oboru stavebnictví a těžbě písku. Písek se tehdy těžil z Labe v místech dnešního občerstvení "U Lupiče" naproti našemu hotelu. Hotel ve své době poskytoval ubytování hostům převážně v letním období, svou oblibu si získal díky poloze v blízkosti centra města a tehdejší plovárně (na řece Labe). Návrhy projektu hotelu zpracoval architekt František Pek.

Během války zde byly ubytovány německé děti (Hitlerjugend). František Pek umírá a novým majitelem se stává jeho syn Václav Pek, který byl později vězněn v koncentračním táboře Dachau, kde po osvobození tábora zemřel na epidemii tyfu. Po válce se hotelu ujal druhý syn František Pek ml. toho času ředitel Spořitelny v Poděbradech. V roce 1949 byl hotel znárodněn ministerstvem zdravotnictví a dále využíván jako internát pro studenty střední zemědělské školy. V roce 1991 byl majetek navrácen původním majitelům a po krátké době navázal hotel pod novým jménem HOTEL GOLFI na svou dávnou tradici.

Komorní a velmi osobní atmosféru našeho hotelu dokreslují fotografie rodiny bývalých majitelů z roku 1934 – 1938.

S lázeňským městem Poděbrady se pojí motto: „Na srdce jsou Poděbrady“ a my budeme velice rádi, pokud se náš hotel stane takovou Vaší srdeční záležitostí.